Historia
W Warszawie lat dwudziestych samochód był jeszcze czymś wyjątkowym. Właśnie w tym okresie u zbiegu ulic Przyokopowej i Towarowej, na miejscu zajezdni dorożek powstała stacja obsługi samochodów i stacja benzynowa.
Rok założenia 1928
Od początku istnienia znana była w kręgu automobilistów i rajdowców. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że gwarantowano tu najwyższa jakość usług, terminowość, a niesprawne podzespoły i części wymieniano na nowe. Już wtedy, dzięki współpracy z producentami m in. polską montownią „Lilpop, Rau i Loewenstein”, dzięki kontaktowi z nowymi technologiami, „TOWAROWA” była na wskroś nowoczesna placówką serwisową. Niemiecki okupant w latach 1939-45 wykorzystał to, dokonując tu napraw swoich samochodów.
Duże fiaty na parkingu Polonezy na hali napraw
Najnowsza historia stacji przy Towarowej tak naprawdę rozpoczęła się po 1958 roku, z chwilą jej wejścia do struktur FSO. Od tej pory królowały na niej polskie samochody z Żerania : Warszawy, Syreny, Fiat 125 p, Polonezy, Espero, Nexia, Tico, Nubira, Leganza, Lanos, Matiz a obecnie Aveo.
W 1995r. ”TOWAROWA” uzyskała trzy Certyfikaty Jakości - ISO 9002 - przyznane przez rządowe instytucje certyfikujące KEMA i EQNet (Holandia) oraz PCBC (Polska). „TOWAROWA” była pierwszą firmą w Polsce, w branży motoryzacyjnej, która uzyskała takie certyfikaty jakości.
Ostatnie przekształcenia własnościowe firma przeszła 1 kwietnia 1998 roku - została przekształcona w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
W 2006r. budynki stacji zostały przebudowane i gruntownie zmodernizowane, by dostosować je do współczesnych potrzeb i standardów. Dzisiaj Towarowa 33 jest autoryzowanym salonem sprzedaży Suzuki, SsangYong oraz autoryzowanym serwisem marek: Suzuki, SsangYong, Chevrolet.
Towarowa 33 Sp. z o.o.
00-869 Warszawa, ul. Towarowa 33, tel.: 22 631 76 58
email: sekretariat@towarowa.pl